Chcesz wiedzieć więcej? - Zadzwoń - +48 666 55 30 10

lub napisz biuro@oze-term.pl
Masz pytania? Oddzwonimy!

 

Strona główna >> Pompy ciepła » Ziemia-Woda

 

Pompa gruntowa
Pompa ciepła grunt/woda jest urządzeniem pozwalającym na transport energii ze źródła dolnego (woda, grunt) do źródła górnego (ogrzewany obiekt).
Zasada działania
O poprawnym działaniu pompy ciepła decyduje odpowiednio zmontowany i dobrany dolny wymiennik ciepła. Mogą to być sondy pionowe, kolektory poziome wykonane z rur PEHD 32/3mm lub większych i łączonych w pętle nie dłuższe niż 100 mb, oraz studnie wodno-zrzutowe. Zasadnicze przekazywanie energii odbywa się w wewnętrznym obiegu czynnika chłodniczego gdzie ciepło przekazywane w parowniku i transportowane przez kompresor zostaje oddane w skraplaczu pompy ciepła.
Czynnik chłodniczy - gaz, który krąży w obiegu zamkniętym w pompie ciepła przepływa przez parownik gdzie zostaje podgrzany i ulega odparowaniu. Czynnik chłodniczy ma bardzo niską temperaturę wrzenia dlatego jest w stanie odebrać ciepło nawet od ośrodka który ma temperaturę niższą niż 20°C. W parowniku gaz powstający podczas wrzenia jest kierowany do zasilanej elektrycznie sprężarki, w wyniku sprężania gazu rośnie ciśnienie oraz znacznie wzrasta jego temperatura, od 5°C do ok. 80°C. Ze sprężarki gaz jest wtłaczany do wymiennika ciepła (skraplacza), gdzie oddaje energię cieplną do systemu grzewczego budynku, po czym ulega schłodzeniu i skrapla się. Ponieważ ciśnienie jest nadal wysokie, czynnik chłodniczy zostaje przetłoczony przez zawór rozprężny, gdzie dochodzi do spadku ciśnienia, i gwałtownego ochłodzenia. Czynnik chłodniczy zakończył pełny cykl i ponownie jest kierowany do parownika gdzie cały proces powtarza się. Energia cieplna pobierana przez czynnik chłodniczy w skraplaczu jest odbierana przez wodę w systemie grzewczym (czynnik grzewczy), która zostaje podgrzana do 55°C (temperatura zasilania). Czynnik grzewczy krąży w obiegu zamkniętym i przenosi energię cieplną podgrzanej wody do ogrzewacza c.w.u. i grzejników/ogrzewania podłogowego budynku. Podane temperatury są przykładowe i mogą się różnić w poszczególnych instalacjach i porach roku.
 

Sortuj wg: Nazwy Ceny brutto

Znaleziono: 6


Produktów na jednej stronie

Pompa ciepła Hotterm 13 ZW

Cena: 26445.00 PLN


Pompa ciepła Hotterm 8 ZW

Cena: 22510.00 PLN


Pompa ciepła Hotterm 10 ZW

Cena: 22755.00 PLN


Pompa ciepła Hotterm 18 ZW

Cena: 29520.00 PLN


Pompa ciepła Hotterm 20 ZW

Cena: 33210.00 PLN


Pompa ciepła Hotterm 25 ZW

Cena: 35670.00 PLN


Produkty od 1 do 6 z 6 rezultatów

sitepromotor