Chcesz wiedzieć więcej? - Zadzwoń - +48 666 55 30 10

lub napisz biuro@oze-term.pl
Masz pytania? Oddzwonimy!

 

Strona główna >> Pompy ciepła

 

Pompy ciepła Hotterm

Firma Hotterm z ponad 10 - letnią praktyką oraz 25 - letnim doświadczeniem w branży techniki grzewczej oferuje produkowane w Polsce urządzenia dopasowane do potrzeb każdego klienta, który chciałby wyposażyć swój obiekt w nowoczesne produkty z dziedziny odnawialnych źródeł energii. W produkcji pomp Hotterm wykorzystywane są najnowocześniejsze podzespoły renomowanych światowych i krajowych producentów.

Pompa ciepła powietrzne - woda - potrafi wykorzystać powietrze zewnętrzne do ogrzewania budynku i podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Konwersja energii z powietrza zewnętrznego do ogrzewania budynku następuje w parowniku pompy ciepła. W specjalnie zaprojektowanym parowniku (obecnie największym na polskim rynku) i zoptymalizowanym w laboratorium Silesia Term producencie pompy ciepła powietrzne - woda, uzyskiwane są najlepsze współczynniki wydajności w porównaniu do innych urządzeń dostępnych na rynku. W obiegu czynnika chłodniczego darmowa energia cieplna jest pozyskiwana z otoczenia i transportowania do pompy ciepła. Udział energii odnawialnej w sprzyjających warunkach może przekraczać 80%, a pozostałe 20% stanowi energia elektryczna potrzebna do napędu kompresora.

 

Powietrze zewnętrzne – dla Pompy ciepła powietrzne - woda

Powietrze zewnętrzne jest zasysane do pompy ciepła powietrzne - woda. Następnie wentylator kieruje powietrze do parownika pompy ciepła. Tutaj powietrze oddaje energię cieplną do czynnika chłodniczego, a temperatura powietrza spada. Zimne powietrze zostaje wyprowadzone z pompy ciepła.

Odwierty, studnie, kolektor poziomy – dla pomp ziemia/woda

O poprawnym działaniu pompy ciepła decyduje odpowiednio zmontowany i dobrany wymiennik ciepła. Mogą to być sondy pionowe, kolektory poziome wykonane z rur PEHD 32/3mm lub większych i łączonych w pętle nie dłuższe niż 100 mb, oraz studnie wodno-zrzutowe.

Zasadnicze przekazywanie energii odbywa się w wewnętrznym obiegu czynnika chłodniczego gdzie ciepło przekazywane w parowniku i transportowane przez kompresor zostaje oddane w skraplaczu pompy ciepła.

Obieg czynnika chłodniczego – dla każdego rodzaju pompy

Czynnik chłodniczy – gaz, który krąży w obiegu zamkniętym w pompie ciepła przepływa przez parownik gdzie zostaje podgrzany i ulega odparowaniu. Czynnik chłodniczy ma bardzo niską temperaturę wrzenia dlatego jest w stanie odebrać ciepło nawet do ośrodka, który ma temperaturę niższą niż -20ºC. W parowniku gaz powstający podczas wrzenia jest kierowany do zasilanej elektrycznie sprężarki, w wyniku sprężania gazu rośnie ciśnienie oraz znacznie wzrasta jego temperatura, od 5ºC do ok. 80ºC. Ze sprężarki gaz jest wtłaczany do wymiennika ciepła (skraplacza), gdzie oddaje energię cieplną do systemu grzewczego budynku, po czym ulega schłodzeniu i skrapla się. Ponieważ ciśnienie jest nadal wysokie, czynnik chłodniczy zostaje przetłoczony przez zawór rozprężny, gdzie dochodzi do spadku ciśnienia i gwałtownego schłodzenia. Czynnik chłodniczy zakończył pełny cykl i ponownie jest kierowany do parownika gdzie cały proces powtarza się. Energia cieplna pobierana przez czynnik chłodniczy w skraplaczu jest odbierana przez wodę w systemie grzewczym (czynnik grzewczy), która zostaje podgrzana do 55ºC (temperatura zasilania). Czynnik grzewczy krąży w obiegu zamkniętych i przenosi energię cieplną podgrzanej wody do ogrzewacza c.w.u. i grzejników/ogrzewania podłogowego budynku. Podane temperatury są przykładowe i mogą się różnić w poszczególnych instalacjach i porach roku.

Pompa ciepła przeznaczona jest do ogrzewania budynków, w których zastosowano niskotemperaturowy system centralnego ogrzewania oraz do podgrzewania wody użytkowej do temperatury 50ºC. Pompa ciepła funkcjonuje prawidłowo w systemie grzewczym, na który składają się:

a) instalacja dolnego źródła, umożliwiająca pobranie energii cieplnej z wybranego ośrodka (wody, gruntu, powietrza, itp.)

b) pompa ciepła

c) instalacja tzw. „górnego źródła” - instalacja centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej

Urządzenia posiadają zintegrowany układ sterowania, który kontroluje i monitoruje ich pracę. Na etapie montażu technik instalator odpowiednio konfiguruje układ sterowania w module wewnętrznym, aby umożliwić optymalną pracę pompy ciepła w danym systemie.

Pompy ciepła zalicza się do urządzeń z dziedziny odnawialnych źródeł energii ponieważ 70-80% energii do ogrzewania jest pobierana z otoczenia.

CHŁODZENIE PASYWNE – chłodzenie za pomocą dodatkowego wymiennika płytowego, który pozwala na bezpośrednie chłodzenie podłogowe lub z wykorzystaniem jednostek fancoil. Chłodzenie bez udziału kompresora jedynie pompy obiegowe górnego i dolnego źródła przepompowują medium z ziemi do obiektu chłodzonego.

CHŁODZENIE AKTYWNE – chłodzenie za pomocą kompresora bardzo wydajne, zawór czterodrogowy zabudowany w pompie ciepła odwraca cykl i zamienia miejscami skraplacz z parownikiem. W miejscu gdzie wcześniej było

ogrzewanie następuje schładzanie medium.

JEDNOSTKA TYPU SPLIT – urządzenie posiada zewnętrzny moduł montowany w pomieszczeniu wewnątrz budynku. W skład modułu wchodzi: skraplacz,wymiennik ze stali nierdzewnej oraz elektroniczna pompa obiegowa. Wszystko umieszczone w elastycznej obudowie.

TECHNOLOGIA EVI – Dzięki specjalnej konstrukcji kompresora (3 króćce) i dodatkowemu wymiennikowi istnieje możliwość ogrzewania obiektu bez udziału grzałki elektrycznej do nawet 65ºC, współczynnik COP jest na bardzo wysokim poziomie bo przy temperaturze – 20ºC jest wyższy niż 2,65, technologia szczególnie przydatna w powietrznych pompach ciepła. Poprawiająca i obniżająca rachunki za ogrzewanie obiektu.


 

Sortuj wg: Nazwy Ceny brutto

Znaleziono: 18


Produktów na jednej stronie

Pompa ciepła Hotterm 25 ZW

Cena: 35670.00 PLN


Moduł LAN SOLATO

Cena: 1150.00 PLN


Produkty od 13 do 18 z 18 rezultatów

sitepromotor